Općinski načelnik Emir Muratović, zajedno sa sekretarom organa uprave Općine Jablanica Dženanom Mulahasanovićem, upriličio je prijem za učenice generacije sa područja općine Jablanica koje su tokom školovanja ostvarile izuzetne rezultate i ponijele titulu učenica generacije u srednjim školama na području Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Prijemu su prisustvovale Fatima Šehić, učenica generacije Karađoz-begove medrese u Mostaru, Merima Kadić, učenica generacije Srednje škole Jablanica i Amila Hasidić, učenica generacije Srednje politehničke škole u Mostaru. Učenica generacije Srednje škole Prozor,  Aleksandra Perković, zbog ranije preuzetih obaveza nije bila u mogućnosti prisustvovati prijemu.
Ovom prilikom načelnik Muratović čestitao je učenicama na postignutom uspjehu, ističući da njihov rad, zalaganje, disciplina i posvećenost predstavljaju primjer mladima i ponos cijele lokalne zajednice. U znak zahvalnosti i priznanja za ostvarene rezultate, učenicama generacije uručene su prigodne nagrade. Ovim gestom Općina Jablanica potvrđuje svoju opredjeljenost da prepoznaje, cijeni i podržava uspjeh mladih ljudi koji svojim radom i postignućima predstavljaju najbolje ambasadore naše lokalne zajednice.
Učenice su zahvalile na prijemu i ukazanoj pažnji, te podijelile svoja iskustva i planove za nastavka školovanja i profesionalnog razvoja.
Općina Jablanica upućuje iskrene čestitke učenicama generacije uz želju da i u budućnosti ostvaruju zapažene rezultate na svom obrazovnom i životnom putu.
Nakon zajedničkog prijema za učenice generacije sa područja općine Jablanica, načelnik Muratović upriličio je i poseban prijem za direktoricu Srednje škole Jablanica Sabinu Palić i učenicu generacije Merimu Kadić.  Ovim susretom željela se dodatno istaći važnost uspjeha koje ostvaruju učenici i nastavno osoblje jedine srednje škole na području općine Jablanica kao i njihov doprinos promociji znanja, rada i izvrsnosti.